top of page
svatava.png

Svatava MATUŠKOVÁ

Regionální koordinátorka pro Vysočinu

Narodila jsem se 4. dubna 1985 v Třebíči. Vystudovala jsem PedF Západočeské univerzity v Plzni, obor český jazyk – psychologie, a od té doby působím jako středoškolská učitelka, nyní na Střední škole stavební Třebíč. Mám zkušenosti s výukou také na základní škole, kromě toho jsem vedla svůj předmět i na Masarykově univerzitě. Dlouhodobě spolupracuji s CERMAT coby certifikovaný hodnotitel písemných prací z českého jazyka. Jsem činná v krajském metodickém kabinetu projektu SYPO a okrajově se věnuji korekturám a copywritingu.

Považuji za důležité občansky se angažovat, zajímat se o svět kolem sebe a pomáhat, je-li to možné a žádoucí. Podílela jsem se proto na vedení volební kampaně do Poslanecké sněmovny ČR v roce 2017 jako asistentka lídra TOP 09 pro Vysočinu. V komunálních volbách v roce 2018 jsem byla volební manažerkou hnutí PRO ZNOJMO a pomohla mu ke třetímu místu. V roce 2017 jsem byla zvolena regionální předsedkyní TOP 09 Třebíč a v roce 2018 krajskou místopředsedkyní TOP 09 Vysočina.

Absolvovala jsem systemický psychoterapeutický výcvik, plánuji otevření malé soukromé praxe. Naplňovala mě též pozice dobrovolníka v Masarykově onkologickém ústavu či lektora v projektu Pečuj doma.

Zavedení eura podporuji, protože chci, aby Česká republika byla nedílnou součástí evropského dění a měla na něj větší vliv. Z jednotné měny bude profitovat trh, tedy potažmo občané. Jednotnost je kruciální podmínkou evropské integrace a my máme příležitost stát se kredibilním a atraktivním partnerem. Zasloužili bychom si jet v rychlém pruhu, nikoli klusat po prašné cestě.

bottom of page