Radek Špicar

Viceprezident svazu průmyslu a dopravy

Kolik euro má doma Radek Špicar? To a další zajímavosti o euru, jeepech a podnikání se dozvíte v našem prvním interview s Radkem Špicarem, viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy.

Markéta Pekarová Adamová

Předsedkyně TOP 09

Je euro ve sněmovně tabu? Zavedla by jej TOP 09 i přes nesouhlas 70 % občanů? A kdy jím budeme podle Markéty Pekarové Adamové platit?

Podcast

Igor Barát

Zmocněnec vlády SR pro zavedení eura

Jak Slovensko zvládlo přijetí eura? Jakým výzvám Slováci museli čelit a co jim nejvíc vadilo? Podívejte se na zajímavé interview s tehdejším zmocněncem vlády pro zavedení € na Slovensku Igorem Barátem.

Podcast

Elena Kohútiková

Viceguvernérka Národní banky Slovenska

Ztratilo Slovensko s € identitu nebo suverenitu? Za jak dlouho si na euro zvykli a co na jeho přijetí říkaly banky, které tak přišly o příjmy z transakčních nákladů? To a další zajímavosti se dozvíte z našeho interview s bývalou viceguvernérkou Národní banky Slovenska Elenou Kohútikovou.

Podcast

Pavel Telička

Hlavní vyjednavač ČR při vstupu do EU

Je euro víc politický nebo ekonomický projekt? Poškozuje nás, že euro nemáme? A proč si Česko nevyjednalo výjimku na jeho přijetí jako Dánsko? To a další zajímavosti se dozvíte v našem #nterview s hlavním vyjednavačem vstupu Česka do EU, prvním eurokomisařem a bývalým místopředsedou Evropského parlamentu Pavlem Teličkou.

Podcast

Václav Hampl

Senátor, předseda Výboru pro záležitosti EU

Je centrum Prahy v otázce € specifické? Řeší se euro v Senátu? A jak se na společnou měnu dívá akademická půda? To a další zajímavosti se dozvíte v našem interview se senátorem, předsedou Výboru pro záležitosti EU a emeritním rektorem Univerzity Karlovy Václavem Hamplem.

Podcast

© 2019, Ing. et Ing. Michael Pascal Večeř

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon