top of page

Radek Špicar

Viceprezident svazu průmyslu a dopravy

Kolik euro má doma Radek Špicar? To a další zajímavosti o euru, jeepech a podnikání se dozvíte v našem prvním interview s Radkem Špicarem, viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy.

Markéta Pekarová Adamová

Předsedkyně /TOP 09/

Je euro ve sněmovně tabu? Zavedla by jej TOP 09 i přes nesouhlas 70 % občanů? A kdy jím budeme podle Markéty Pekarové Adamové platit?

Podcast

Igor Barát

Zmocněnec vlády SR pro zavedení eura

Jak Slovensko zvládlo přijetí eura? Jakým výzvám Slováci museli čelit a co jim nejvíc vadilo? Podívejte se na zajímavé interview s tehdejším zmocněncem vlády pro zavedení € na Slovensku Igorem Barátem.

Podcast

Elena Kohútiková

Viceguvernérka Národní banky Slovenska

Ztratilo Slovensko s € identitu nebo suverenitu? Za jak dlouho si na euro zvykli a co na jeho přijetí říkaly banky, které tak přišly o příjmy z transakčních nákladů? To a další zajímavosti se dozvíte z našeho interview s bývalou viceguvernérkou Národní banky Slovenska Elenou Kohútikovou.

Podcast

Pavel Telička

Hlavní vyjednavač ČR při vstupu do EU

Je euro víc politický nebo ekonomický projekt? Poškozuje nás, že euro nemáme? A proč si Česko nevyjednalo výjimku na jeho přijetí jako Dánsko? To a další zajímavosti se dozvíte v našem #nterview s hlavním vyjednavačem vstupu Česka do EU, prvním eurokomisařem a bývalým místopředsedou Evropského parlamentu Pavlem Teličkou.

Podcast

Václav Hampl

Senátor, předseda Výboru pro záležitosti EU

Je centrum Prahy v otázce € specifické? Řeší se euro v Senátu? A jak se na společnou měnu dívá akademická půda? To a další zajímavosti se dozvíte v našem interview se senátorem, předsedou Výboru pro záležitosti EU a emeritním rektorem Univerzity Karlovy Václavem Hamplem.

Podcast

Tomáš Prouza

Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu

Proč stále nemáme euro a proč je u nás jeho podpora oproti zbytku EU tak anomálně malá? Změní to koronavirus? To a další zajímavosti se dozvíte v našem interview s prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a viceprezidentem Hospodářské komory České republiky Tomášem Prouzou.

Podcast

Mikuláš Peksa

Europoslanec /Piráti/

Jaký názor má Česká pirátská strana na € a může jí u voličů uškodit? Kdo z Pirátů € řeší a co pro něj ze svého titulu může udělat europoslanec? To a další zajímavosti se dozvíte v našem interview s pirátským europoslancem a předsedou Evropské pirátské strany Mikulášem Peksou.

Podcast

Vladimír Bilčík

Europoslanec /SPOLU/

Jak Slováci vnímají euro? A jaká byla cesta k jeho přijetí? Velmi zajímavý rozhovor​ se slovenským europoslancem Vladimírem Bilčíkem.

Podcast

Radovan Vávra

Ekonom a investor

Bylo by na tom Česko ekonomicky lépe s eurem a proč ho pořád ještě nemáme? Velmi zajímavý rozhovor s bývalým generálním ředitelem Komerční banky, ekonomem a investorem Radovanem Vávrou.

Podcast

Tomáš Petříček

Ministr zahraničních věcí ČR 2018 - 2021

Co by poradil bývalý ministr zahraničních věcí a místopředseda ČSSD Tomáš Petříček současným politikůmv otázce přijetí eura? Nejen o tom v našem rozhovoru.

Podcast

Lukáš Wagenknecht

Senátor /Piráti/

Kdy Česko přijme euro a co pro to dělá a může dělat senát? Nejen o tom v rozhovoru se senátorem za Piráty Lukášem Wagenknechtem.

Podcast

Oldřich Dědek

Viceguvernér ČNB 1999-2005

Člen bankovní rady ČNB 1999-2005 a 2017-2023

Národní koordinátor pro zavedení eura 2007-2017

Jaká byla role Národního koordinátora pro zavedení eura a jaká je atmosféra ohledně eura v ČNB? Nejen o tom s tehdejším Národním koordinátorem pro zavedení eura a viceguvernérem a členem bankovní rady ČNB prof. Ing. Oldřichem Dědkem CSc.

Podcast

Martin Jahn

Člen představenstva Škoda Auto a.s.

Prezident Sdružení automobilového průmyslu

Největší firma v Česku Škoda Auto a.s. přešla od začátku letošního roku na euro. Co to znamená a proč se tak rozhodla jsme se ptali v rozhovoru člena jejího představenstva a prezidenta Sdružení automobilového průmyslu Martina Jahna.

Podcast

Michael Pascal Večeř

Předseda iniciativy Euro v Česku

Podpora ve společnosti ale roste. Jak postoj veřejnosti ovlivnila probíhající ekonomická krize, co je největší překážkou přijetí společné evropské měny a je lepší silnější koruna nebo platit eurem? Tentokrát rozhovor s předsedou naší iniciativy Euro v Česku.

Tomáš Zdechovský

Europoslanec, člen předsednictva KDU-ČSL

Jak se na přijetí eura dívá europoslanec Tomáš Zdechovský a KDU-ČSL? Jsou kroky současné vlády dostatečné a proč pořád ještě euro nemáme? A bude euro tématem i evropských voleb v roce 2024?

Jan Farský

Místopředseda STAN

Mělo by o přijetí eura být referendum? Jmenuje vláda národního koordinátora a jaké další kroky jsou reálné? Nejen o tom v rozhovoru s Janem Farským, místopředsedou Hnutí STAN.

Ivan Pilip

Ekonom a bývalý ministr financí

Jak hodnotí euro ekonom Ivan Pilip? Pomáhá nám vlastní měna, anebo je samostatná měnová politika v otevřené ekonomice, jako je ta naše, fikcí?

Kdy Česko přijme euro? Bude tématem evropských voleb? A jak by vypadalo jeho projednávání v současné poslanecké sněmovně?

Předsedkyně poslanecké sněmovny a TOP 09

Markéta Pekarová Adamová

bottom of page