top of page
Jiří Daniel Trávníček HQ_edited.jpg

Jiří Daniel TRÁVNÍČEK

Regionální koordinátor pro Zlínský kraj

Narodil jsem se 8. července 2002 v Uherském Hradišti. Momentálně studuji Gymnázium J.A. Komenského v Uherském Brodě. Zajímám se o svět vědy a techniky, ale hlavně o veřejné dění a politiku.

 

Jsem aktivním členem školního parlamentu, nebojím se vedení školy přednést svůj názor. Účastním se debatních soutěží, kde se snažím zlepšovat své rétorické schopnosti, protože v dnešní době plné internetové komunikace se schopnost mluvit vytrácí.

 

V roce 2018 jsem se stal členem Mladých demokratů, největší nezávislé mládežnické politické organizace v ČR, následně jsem v Uherském Brodě založil místní klub a byl zvolen jeho předsedou. Naším cílem je, aby se co nejvíce mladých lidí zajímalo o dění ve světě i u nás. Pořádáme zajímavé debaty se studenty a vedením města, přednášky a také organizujeme simulace Evropského parlamentu.

 

Euro podporuji, protože nám přinese spoustu výhod, ať už pro firmy, kterým se výrazně sníží transakční náklady a zjednoduší zahraniční obchodování, tak i pro občany, kterým odpadnou starosti ve směnárnách a přepočítávání kurzu. Jsem vlastenec, ale s názorem, že přijetím eura přijdeme o kus naší hrdosti, nesouhlasím. Lev nebo náš jiný národní symbol bude i na euru.

bottom of page