top of page

pá 17. 11.

|

Praha 1

Sametový Můstek do Evropy 2023

I letos si budeme připomínat 17. listopad na Václavském náměstí. Přijďte na náš stánek podívat se na zajímavé euromince, podepsat petici pro euro a debatovat. Budeme pro vás také mít placky, nálepky, letáky a hlavně nová trička.

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Sametový Můstek do Evropy 2023
Sametový Můstek do Evropy 2023

Čas a místo

17. 11. 2023 14:00 – 18:00

Praha 1, Václavské nám. 772/2, 110 00 Praha 1-Můstek, Česko

O události

I letos si budeme připomínat 17. listopad na Václavském náměstí. Přijďte na náš stánek podívat se na zajímavé euromince, podepsat petici pro #euro a debatovat. Budeme pro vás také mít placky, nálepky, letáky a hlavně nová trička.

Možná si říkáte jak souvisí € se 17 listopadem. Tím hlavním důvodem je pro nás zavzpomínat na ideály boje za svobodu a demokracii, kdy jedním z hesel bylo zpátky do Evropy. To se nám povedlo, ale jen z půlky! Jsme už 19 let členy EU, ale pořád je kolem nás nebezpečí populismu a extremismu, které nás z EU může vyvést. Minulé volební období jsme tomu byli nejblíž a připomíná nám to, že výdobytky 17.listopadu musíme pořád chránit.

€ je společná měna řízená všemi společně. Je zhmotněním evropských ideálů, společné evropské identity a spolupráce, po ktere jsme právě pod heslem "Zpátky do Evropy" toužili při Sametové revoluci i my. Proto je tento den dokonce vyřazen na euromincích.

Přijetí € je další krok, který nás pevněji ukotví v nejvyspělejší a nejsvobodnější části světa a pomůže nám cítit se víc jako součást evropské rodiny, ne jako Evropané druhé kategorie. Dneska je € od Madeiry k Tatrám, jen u nás ne.

Kromě toho je pro nás přijetí € důležité i politicky a ekonomicky. € má vliv na českou ekonomiku, ale my nemáme vliv na €, to by se jeho přijetím změnilo! Navíc každý den, kdy nemáme € stojí naší ekonomiku peníze. Znevýhodňujeme naše firmy, mají vyšší náklady a nižší konkurenceschoonost.

O tom se u nás vůbec nemluví a my to chceme změnit. Proto tam budeme a budeme debatovat s lidmi. Budeme pokračovat a vysvětlovat jim, že euro sníží ceny, zlevní hypotéky, ochrání naše úspory atd. Tak přijďte!

#chcieurovcesku #17listopad

Sdílet událost

bottom of page