top of page
Vyhledat

Nová národní debata o euru pokračovala v Dobříši

Nová národní debata o euru pokračovala tento týden besedou v Konírně dobříšského zámku, které se účastnili kromě prezidenta spolku Euro v Česku Michaela Pascala Večeře a starosty města Dobříš Pavla Svobody také významní hosté a odborníci na problematiku eura ekonom, bývalý ministr financí a viceguvernér Evropské investiční banky Ivan Pilip a politik, hlavní vyjednavač vstupu Česka do EU, první eurokomisař a donedávna místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička.


I když účast, na které se podepsalo krásné počasí a zhoršující se epidemiologická situace byla nižší, než na předcházející besedě v Nové Vsi, o to plodnější a interaktivnější byla diskuze, do které přišlo debatovat zhruba 20 občanů. Z jejich strany padaly zajímavé otázky a starosti z pohledu obyčejných lidí, kteří nemají příležitost se otázce eura z různých důvodů příliš věnovat a informace, které na besedě zazněly tak pro ně byly z velké části nové a velmi podnětné.

Během besedy byla zajištěna veškerá hygienická opatření. Již dva týdny před jejím konáním byla přesunuta z původně menšího sálu právě do rozlehlé Konírny zámku v Dobříši, při příchodu si všichni povinně dezinfikovali ruce, občerstvení bylo v balené formě a mezi hosty byly rozestupy. Všichni také vydrželi besedu v roušce, kterou si sundávali pouze když mluvili. K dispozici byly kromě informačních brožur, národního plánu zavedení eura a výstavy peněz také antibakteriální roztoky a roušky.Videozáznam z celé besedy můžete vidět na Youtube kanálu Euro v Česku zde.


Pokud dáváte přednost podcastu, celou besedu si můžete poslechnout zde.

Pokračujeme již příští týden 22. 9. od 18:00 v zasedacím sálu městského úřadu Kostelce nad Černými lesy.


106 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page