top of page
Vyhledat

Koruna oslabuje. Už zase?

Pro někoho může volně plovoucí kurz koruny být výhodný, ne ale pro tak otevřenou ekonomiku, kterou má ČR, a ještě navíc tolik navázanou na Eurozónu.

Nalijme si čistého vína. Dnešní doba je velmi bohatá na různá geopolitická rizika. Začalo to obdobím nemoci Covid-19 a vesele pokračuje dalšími ozbrojenými konflikty.

Taková situace vede investory a další hráče na finančních trzích, aby chránili své jmění jeho přesunem do bezpečných přístavů. To je například americký dolar. Koruna to opravdu není, ta je na finančních trzích v koši s měnami některých afrických států jako rizikové aktivum, odkud se při i velmi mírném otřesu odlévá kapitál.

Výsledkem je velmi rozkolísaný kurz, který ještě před několika měsíci byl 27 Kč za euro, aby nedávno téměř atakoval 23 Kč za euro, a v posledních dnech opět oslabil k hranici 24,7 Kč za euro.

Pro podnikání a plánování v podniku je důležitý jeden prvek. Je to stabilita, čím více jí je, tím lépe. Tou stabilitou, a tedy o jeden velký problém pro naše podnikatele méně, je přijetí eura. Proč? Protože je to je stabilnější, jednodušší a levnější.

14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page