top of page
IMG_8311.HEIC

Jakub BEDNÁŘ

Koordinátor petičních míst

Narodil jsem se v Pardubicích a patřím do takzvané "generace Z". Této generaci se říká "online generace", ale já jsem přesným opakem. Vyhledávám styk s lidmi a vždy mě bavilo s lidmi mluvit a ještě lépe debatovat a to ideálně nad aktuálními tématy. A díky těmto debatám jsem si uvědomil, že nás, mladých, kteří se zajímají o aktuální témata, rádi komunikují se všemi ostatními a kteří dělají víc, než je po nich žádáno, je málo. Natož mladých, kteří by přemýšleli nad svou budoucností nejen z pohledu politického.

 

Já jsem nad tím přemýšlel vždycky a bral jsem to vždy velmi vážně, protože vím, že naše budoucnost bude jednou v našich rukou. To mě přivedlo na myšlenku, že jako Čech a jako Evropan mám skvělé předpoklady k tomu, mít fajn budoucnost, mám předpoklady k tomu žít v míru a ve zdraví, jak by si asi každý přál.

 

Ale vždy tu byla jedna věc, která mě v mě budoucnosti bude brzdit a bude omezovat - Česká koruna. Je to krásná měna s velmi krátkou historií a s nestabilním kurzem. Je to handicap nás všech, občanů, podnikatelů, firem, exportérů i importérů, zkrátka všech, tedy až na banky. Proto prosazují názor, že bychom se měli přidat do Eurozóny a dodržet slib a přijmout jednu z nejsilnějších a nejstabilnějších měn světa.

 

Proto jsem se přidal k iniciativě Euro v Česku, která je nejsilnější iniciativou prosazující právě Euro v Česku, v její členské základně jsou spousty vzdělaných lidí z mnoha oblastí, kteří vidí, jak oni i jejich zaměstnavatelé/firmy ztrácí. Bylo by mi líto, jen tak sedět bez zapojení a koukat na to, jak se moje dokonalá budoucnost oddaluje, proto jsem tu a proto budu naší iniciativě maximálně pomáhat a podporovat ji.

bottom of page