top of page
IMG_-69hv04.jpg

Jan JELÍNEK

Regionální koordinátor pro Jihočeský kraj

Jmenuji se Jan Jelínek, je mi 20 let a pocházím z Jindřichova Hradce, kde jsem strávil celé dětství. Kromě politiky a Evropské unie mám i další zájmy, a to hudbu a sport. Navštěvoval jsem ve svém rodném městě základní uměleckou školu a věnoval se atletice, v posledních letech hlavně jako trenér.

V roce 2019 jsem odmaturoval na Gymnáziu Vítězslava Nováka a nastoupil na vysokou. Momentálně jsem studentem oboru Francouzská filologie se specializací na aplikovanou ekonomii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. 

Na tomto oboru a tématech s ním spojených bych v budoucnu chtěl postavit svou kariéru. Ideálně někde v politice nebo v mezinárodní firmě. A právě cizí firmy působící v Česku jsou důvodem, proč jsem se začal o problematiku eura zajímat. Nakonec jsem dospěl k názoru, že euro je to, co nás ekonomicky posune tam, kde nebudeme hrát druhé housle evropského orchestru.

Nejen s touto proevropskou hodnotou v sobě jsem se začal zajímat i o politiku a vstoupil do TOP 09. Po krajských volbách 2020 jsem byl jmenován členem Hospodářského výboru Jihočeského kraje. 

Mým cílem (a tak trochu i snem) je, abychom si v Česku více vážili toho, co máme a co tu vzniká díky EU, a snažili se to díky euru ještě víc zušlechtit. Abychom vedli dialog a přistupovali k věcem a různým tématům objektivně a nesobecky. 

bottom of page